Google Pingwin 2.0 wprowadzony 22 maja 2013

Kilka godzin temu Matt Cutts, szef działu zwalczania spamu w Google, poinformował o uruchomieniu zapowiadanej wcześniej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki – Pingwin 2.0. Jest to czwarta potwierdzona aktualizacja, przy czym pierwsza od kwietnia 2012 roku polegająca na zmianie algorytmu Pingwina a nie tylko uaktualnieniu danych.

matt

Od kilku dni większość specjalistów SEO informowało o znaczących zmianach pozycji swoich stron. Pojawiły się domysły, że winę za wahania ponosi Domain Crowding Update (zmiana mająca na celu usunięcie z SERPów zwielokrotnionych wyników z jednej domeny), jednak dzisiejsze oświadczenie rozwiewa te wątpliwości.

Cutts poinformował, że zmiana jest widoczna dla 2,3% fraz w języku angielskim oraz, że aktualizacja została już zakończona na witrynach we wszystkich językach na świecie. Ilość fraz dotkniętych zmianą ma zależeć od ilości spamu w poszczególnych językach.

Poniżej film w którym Cutts zapowiada czego powinniśmy się spodziewać w następnych miesiącach jeżeli chodzi o zmiany algorytmu:

Komentarz
  1. 8 lat ago