Z 5-tego na 3-cie piętro czyli historia przeprowadzki naszego biura.

O tej   przeprowadzce mówiono już od dawna. Dawne biuro na 5-tym piętrze, choć przytulne i komfortowe, przestało  spełniać swoje funkcje. Nadeszły zmiany – zmiany na lepsze!

 30 kwiecień – termin zero

Przygotowania do tego wydarzenia trwały jakiś czas, aż wyznaczoną magiczną datę – 30 kwiecień, godzina 12.00. Start przeprowadzki jednak miał miejsce wcześniej. Cały tydzień poprzedzający wyznaczoną datę trwały gorączkowe przygotowania.27 kwietnia, na 3 dni przed datą ‚zero’, zespół został poinformowany o bardzo ważnej i odpowiedzialnej misji – spakowaniu sprzętu, oznaczeniu go i przygotowaniu do transportu.  Każdy dział otrzymał specjalne pudła, folię i taśmy klejące oraz karteczki samoprzylepne.  Zaopatrzeni w taki sprzęt, mogliśmy bez przeszkód, poprawnie opakować nasze komputery, myszki, klawiatury i monitory. Oznakowane krzesła, stoły i szafki czekały spokojnie na swoją kolej. Każdy był zobowiązany do poprawnego oznakowania i spakowania swoich narzędzi. Tak, by przy przeprowadzce nic nie zostało uszkodzone ani zagubione.

Open space- nowe miejsce, nowa przestrzeń, nowa jakość pracy!

Open space czyli innowacyjne rozwiązanie wykorzystania dużej przestrzeni dla potrzeb pracy zespołowej. Biura typu open space to wynalazek, który został zaadaptowany w USA, już na początku XX wieku.

Duża przestrzeń stwarza wiele możliwości. Pokoje, które dotychczas wydzielały i określały  miejsce poszczególnych działów, zostały zastąpione jedną wspólną przestrzenią. Drzwi  zastąpiono szklanymi ściankami, a biurka połączono w małe wysepki po 4. Dodatkowo  stworzono odrębny pokój socjalny – gdzie bez problemu, można przygotować posiłek czy napić  się herbaty czy kawy. Dzięki temu wszyscy są blisko siebie a współpraca jest ułatwiona.

Dodatkowo otwarty plan biura jest poszerzony o okna, przez co pomieszczenie jest jasne i przyjazne. Współpraca na jednej dużej i otwartej przestrzeni jest czymś nowym dla naszej firmy, choć powszechnie stosowanym.

 Open space – słyszymy się wyraźniej!

Open space umożliwia jeszcze jedną rzecz – lepszą komunikację w zespole.

Już nie trzeba chodzić, pukać, dzwonić – wystarczy podejść do biurka. Łatwiej jest zgromadzić zespół w jednym miejscu by coś ogłosić.

A dziś, 7  maja  mieliśmy specjalną okazję do świętowania. Nasza koleżanka, Magda Dyzio obchodziła 5-lecie swojej pracy w Go3.pl. Z tej okazji cały zespół wzniósł toast za Magdę oraz oficjalnie otworzono nowe biuro.

       

 

 

 

Komentarzy
  1. 9 lat ago
  2. 9 lat ago
    • 9 lat ago
  3. 9 lat ago
    • 9 lat ago